Kniha jázd - rady a odporúčania.

V tejto katégorii budú publikované články, ktoré sa zaoberajú problematikou GPS monitoringu, t.j. sledovanie vozidla v reálnom čase, funkciou generovania GPS knihy jázd, alebo sledovaním prevádzkových stavov vozidiel a strojov. Naším zámerom je zorientovať zákazníka v spleti nových pojmov, upozorniť ho na nástrahy, problémy a ponúknuť riešenia ako sa im vyhnúť, alebo ich využiť vo svoj prospech. Budem sa snažiť popisovať a porovnávať spôsob činnosti, metódy  získavania monitorovaných veličín jednotlivými systémami  a hlavne upozorniť na výhody a nevýhody jednotlivých riešení.

GPS kniha jázd čo dokáže a načo ju potrebujem?

GPS kniha jázd-čo dokáže a načo ju potrebujem?

GPS kniha jázdGPS kniha jázd je výstup textových a grafických údajov z GPS monitorovacieho systému, vo forme rôznych zostáv, ktorý slúži na získanie podrobných a prehľadných údajov o prevádzke motorových vozidiel a pracovných strojov. V článku by som chcel podrobnejšie rozobrať jednotlivé spôsoby získavania sledovaných veličín, porovnať ich výhody a nevýhody, presvedčiť skeptikov o výhodách  GPS monitoringu a tiež odradiť od prehnaných očakávaní typu, že po zavedení palivovej sondy do nádrže sa bude dať zistiť aj krádež jedného litra paliva. Cieľom je priblížiť čitateľovi problematiku GPS monitoringu tak, aby získal základný prehľad a pomoc pri výbere kvalitného GPS systému.

Čítať ďalej: GPS kniha jázd čo dokáže a načo ju potrebujem?

Aká kniha jázd?

Aká kniha jázd je najlepšia?

Veľa ľudí vo firmách si položí túto otázku. Mnohí to považujú za úplne zbytočnú byrokraciu a berú to ako nutné zlo, ktoré pod hrozbou sankcie od nich štát vyžaduje.  Každý musí uznať, že úradníci, ktorí si mysleli, že všetci budú poctivo zapisovať jednotlivé jazdy vrátane tých 1 až 3 km boli veľmi veľkí optimisti. Neviem, čo všetko si autori sľubovali od zavedenia zákona, ale zrejme im to nevyšlo, čo bolo potvrdené novelizáciou. 

Čítať ďalej: Aká kniha jázd?

Akú GPS knihu si vybrať?

Od ktorého dodávateľa a na čo si dať pozor pred objednávkou?


Rozmýšľanie o správnom rozhodnutí

GPS monitoringu a GSM systémom lokalizácie sa venujem od začiatku ich vzniku na Slovensku. Prvé montáže do vozidiel sme robili  už v roku 1999. Je pravda, že celkom prvé systémy boli skôr určené do iných prostredí ako do vozidiel a do vozidiel boli len vyskladané z bežne dostupných  modulov a súčiastok s čím súvisela  pomerne vysoká kľudová spotreba a slabšia odolnosť voči vibráciám a zmene teplôt, to malo za následok zvýšené nároky na servis a údržbu, čo im trochu pokazilo renomé.

Čítať ďalej: Akú GPS knihu si vybrať?

Doplnkové informácie

Copyright © 2016 Secar Košice,s.r.o.. Všetky práva vyhradené.
Montáž zabezpečovacej techniky nám umožňuje licencia na prevádzkovanie TECHNICKEJ SLUŽBY č. PT 000330.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd